ТКМ Традиційна Китайська Медицина

Китайська Традиційна Медицина:

  • Відновлення гармонійного стану організму, гомеостазу (динамічної рівноваги).
  • Швидкий і стійкий терапевтичний ефект.
  • Безпека, відсутність побічних ефектів.
  • Безболісність процедур.
  • Довготривалі результати лікування.
  • Універсальність, широке коло показань.
  • Мінімум протипоказань.

Порівняння з класичною західною медициною

  • Західна медицина по суті алопатична, тобто вона діє в основному на симптоми за принципом протилежного. Для цього застосовуються препарати-антагоністи – проти запалення, жару, спазму тощо.
  • Китайська медицина впливає на механізми розвитку хвороб. І якщо для цього потрібно посилити симптоми, лікар не буде їх полегшувати, а свідомо спровокує загострення. Його мета – вилікувати хворобу, а не полегшити стан.
  • Друга радикальна відмінність полягає в холістичному підході. Китайська медицина лікує організм у цілому, а не окрему його частину, і не хворобу, а хворого.

Китайська Медицина є когерентною і незалежною системою мислення і практики, яка була розроблена протягом двох тисячоліть. На підставі стародавніх текстів, вона є результатом безперервного процесу критичного мислення, а також має велику клінічну базу спостереження і тестування. Вона являє собою ретельно перероблений і переформульований матеріал, наданий поважними лікарями і теоретиками. Хоча Китайська Медицина і черпає свій початок у філософії, логіці, почуттях і звичках цивілізації, вона досить далека від усього цього. Тому то й було розроблено власну систему сприйняття тіла, здоров’я та хвороби.

У Східній системі світогляду, людина є живим мікрокосмосом, Всесвітом у мініатюрі, нащадком Неба і Землі, злиттям космічних і наземних сил. Люди визнаються істотами із самосвідомістю, втіленими у фізичній формі. Потаємне і явне, психіка і тіло, взаємно сполучувані й когерентні: тіло забезпечує дім для розуму, і дух, розташований надійно всередині тіла, оживляє фізичне життя.

У той час як сучасна медицина спирається на декартово – ньютонівські стовпи науки, Китайська Медицина побудована, з точки зору філософії природи. Постулатом китайської медицини є те, що, спостерігаючи візерунки в природному світі та динаміку людської природи, ми спостерігаємо як верх, так і низ. Світ один, і він є безперервна цілісність, яка існує всередині та зовні. Китайська медична логіка спирається на філософське мислення: речі, які відповідають одній і тій самій речі, так само відповідають одна одній. Поняття фізіології людини та особистості в китайській медицині виходить із того, що кожна людина є всесвітом у мініатюрі; оскільки одні й ті самі сили, що формують макросвіт і вир усередині кожного з нас, опікуються нашим внутрішнім я. Життя виникає з магнітної взаємодії полярних сил Ян та Інь, неба та землі, спеки та холоду, сонця та тіні, сухості та вологості, літа та зими. Так само, як ці поняття є взаємозалежними, так і всі життєві процеси розглядаються як мозаїка взаємозалежних стосунків і умов.

Отже, людське тіло розглядають як екосистему, і мова Китайської Медицини заснована на метафорах від природи. Кожна людина являє собою “унікальний рельєф місцевості” для створення здорової та чутливої екології, яку потрібно зберегти. Як садівник регулює зрошення і застосовує підживлення, так традиційний китайський лікар використовує акупунктуру, трави, харчові продукти, масаж (Туйна) і вправи (Тай-чи і Цигун), щоб відновити і зберегти здоров’я.

Здоров’я є результатом правильного балансу взаємозалежних сил. Говорячи простими словами, діагноз визначає дисбаланс, тоді як лікування прагне відновити гармонію. Тоді як у Західній медицині діагноз є спробою назвати захворювання, у Китайській Медицині мета – розпізнавання шаблонів дисгармонії. Здоров’я вважається здатністю організму адекватно реагувати на широкий спектр проблем, зберігаючи рівновагу, цілісність і баланс.

Онтологія і патології тісно пов’язані: хвороби людей нерозривно пов’язані з тим, ким вони є. Філософія Китайської Медицини вельми багатогранна: кожен аспект тілесного життя відображає загальну сутність, частиною якої він є; всі частини перебувають у постійній взаємодії одна з одною, і універсальні шаблони реплікуються на кожному рівні людського існування. Структури класифікацій у китайській медицині є взаємозалежними, але існують так само самі по собі, не будучи чимось абсолютним або фіксованим. Тіло розглядають загалом як функціонуючу систему, ніж просто як структуру.


Як працює Китайська Медицина?

Китайська медицина працює шляхом відновлення балансу і гармонії в тілі. Це означає – баланс між Інь і Ян, баланс між п’ятьма елементами, баланс між органами, і баланс між фундаментальними речовинами організму. Цей баланс відновлюється шляхом підтримки здорової і правильної енергії тіла і нападу на будь-яку нездорову або негативну енергію.

Як китайські лікарі-практики обчислюють, де знаходиться дисбаланс?

Практикуючі Китайської Медицини діагностують наявність дисбалансу в організмі людини, використовуючи чотири основні методи тестування. Перший – це опитування про всілякі ознаки та симптоми, вивчення історії хвороби та перебігу захворювання. Другий полягає у візуальному огляді пацієнта. Огляду підлягає обличчя, тіло, язик, а також наліт на язиці. Третій – прослуховування голосу і звуку дихання, а також нюх запахів, що виходять від тіла або виділень. І четверта стадія діагностики – це пальпація різних ділянок тіла й особливо пульсу на обох зап’ястях. Використовуючи поєднання всіх ознак і симптомів, діагностики язика, і пульсової діагностики, лікар може визначити характер дисгармонії, який потребує відновлення балансу.


Як здійснюється зміна балансу?

Якщо щось занадто спекотне, лікар-практик прагне до того, щоб це охолодити; якщо щось занадто холодне, його спробують зігріти. Якщо щось сухе, вони спробують його зволожити; якщо щось занадто вологе, його намагатимуться висушити. Якщо чогось занадто багато, вони зменшать його. Якщо чогось занадто мало, вони спробують добудувати його. Якщо щось десь застрягло, вони намагатимуться перемістити його, і якщо щось тече не до місця, вони намагатимуться спрямувати його течію в правильному напрямку та кількості.


Які методи використовують для відновлення балансу в чиємусь тілі?

Основними професійно застосовуваними методами відновлення балансу є техніки Китайської трав’яної медицини та Акупунктури / Припікання. Китайські трав’яні ліки можуть бути призначені як для прийому всередину, так і зовнішньо. Голковколювання і припікання намагаються регулювати внутрішню силу або енергію, відому як “Ци” (вимовляється як “Чи”) і кров в організмі, або введенням всередину абсолютно стерильних голок у певні точки акупунктури, або шляхом прогрівання певних акупунктурних точок за допомогою різних методів. Крім того, китайські лікарі можуть також використовувати лікувальний масаж (Туіна); вони можуть також приписати профілактичні та коригувальні вправи, які є вкрай важливими для пацієнтів, для їхньої дієти і способу життя, та які перебувають відповідно до теорій Китайської Медицини.


У чому переваги Китайської Медицини?

Китайська Медицина є повноцінною медичною системою, яка намагається лікувати весь спектр захворювань, гострих і хронічних, травматичних, інфекційних, а також внутрішніх. Але, як то кажуть, якщо хвороба вкрай заразна або далеко просунулися, і особливо, якщо є серйозні зміни в органічних тканинах, Китайська Медицина сама по собі може виявитися недостатньо швидкою або недостатньо ефективною. Зокрема, Китайська Медицина є чудовим і ефективним вибором на початку будь-якого захворювання або захворювань, які сучасна Західна медицина або не розуміє, або для яких вона не має ефективного лікування. Крім того, Китайська Медицина також може прискорити процес загоєння при використанні її в поєднанні з методами сучасної Західної медицини. 


Чи безпечна Китайська Медицина?

Коли практику здійснює правильно підготовлений і кваліфікований персонал, то такі практики, як акупунктура та китайська трав’яна медицина, надзвичайно безпечні. Насправді, коли все робиться правильно, вони не мають побічних ефектів і не провокують ятрогенних або викликаних лікарем захворювань. Якщо пацієнт повідомляє про побічні ефекти від китайського медичного лікування, то практик змінює курс лікування доти, доки не буде досягнуто зцілення пацієнта без прояву побічних ефектів. Це відбувається тому, що Китайська Медицина прагне відновити баланс усієї людини, а не просто шматок або частину її. Побічні ефекти означають, що є дисбаланс, який необхідно виправити.