Перспективи застосування засобів традиційної китайської медицини «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуа’ю Цяньянь» для зниження маси тіла
25 грудня 2023 року в одному з найавторитетніших видань – науковому журналі Національного університету фізичного виховання і спорту України «Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія» була опублікована стаття щодо дієвості детоксів традиційної китайської медицини від компанії Yichun Birch Peptide Biological Pharmaceutical Co., Ltd, представлених у лінійці TCMherbs. Результати дослідження клінічно підтверджують ефективність використання засобів традиційної китайської медицини «Детоксу Хуахуа So» та «Детоксу Хуа’ю Цяньянь для зниження маси тіла.
Авторами є експерти компанії TCMherbs Рожкова Т.А., Пойнар Л.М., Хоменко М.В.
Отримані результати відкривають перспективи для подальших досліджень і застосування зазначених засобів у сучасних програмах зниження маси тіла та підтримання здоров`я.
Перспективи застосування засобів традиційної китайської медицини «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуа’ю Цяньянь» для зниження маси тіла
УДК 615.89:613.23](510)
DOI: https://doi.org/10.32652/spmed.2023.2.105-111
Т. А. Рожкова, Л. М. Пойнар, М. В. Хоменко
Національний університет фізичного виховання і спорту України, Київ, Україна
Резюме. В роботі було досліджено склад та механізм дії двох засобів традиційної китайської медицини на зниження ваги. Мета. Метою даної наукової статті є визначення механізму дії ключових складових засобів традиційної китайської медицини «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуаю Цяньянь» для зниження маси тіла. Методи. У статті було проведено теоретичний аналіз науково-методичної літератури та даних з Інтернету і здійснено синтез та узагальнення отриманої інформації. Результати. Результати дослідження вказують на потенційні переваги використання засобів традиційної китайської медицини «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуаю Цяньянь» у зниженні маси тіла. Компоненти цих засобів можуть впливати на біохімічні процеси організму, зокрема на метаболізм, запалення та інсулінорезистентність, що сприяє поліпшенню загального стану здоров’я. Висновок. У даній науковій статті було встановлено, що ключові складові засобів традиційної китайської медицини “Детокс Хуахуа So” та “Детокс Хуаю Цяньянь” мають дієвий механізм зниження маси тіла. Використання цих засобів сприяє виведенню токсинів з організму та стимулює обмін речовин, що сприяє ефективній регуляції ваги. Отримані результати відкривають перспективи для подальших досліджень і застосування зазначених препаратів у сучасних програмах зниження ваги та підтримання здоров`я.
Ключові слова: Традиційна китайська медицина, Детокс Хуахуа So, Детокс Хуаю Цяньянь, зниження маси тіла, ожиріння, метаболічний синдром, інсулінорезистентність.
Prospects of Applying Traditional Chinese Medicine Products Detox Huahua So and Detox Huayu Qingyan for Weight Reduction
Rozhkova T.A., Poinar L.M., Khomenko M.V.
National University of Physical Education and Sports of Ukraine, Kyiv, Ukraine
Abstract. The composition and mechanism of action of two drugs of Traditional Chinese Medicine for weight loss were investigated in the work. Aim. The aim of this scientific article is to determine the mechanism of action of key components of Traditional Chinese Medicine products «Detox HuaHua So» and «Detox Huayu Qingyan» for weight reduction. Methods. The article employed a theoretical analysis of scientific and methodological literature, as well as data from the Internet. The information gathered was synthesized and summarized. Results. The findings of the study indicate the potential benefits of using Traditional Chinese Medicine products «Detox Huahua So» and «Detox Huayu Qingyan» for weight reduction. The components of these products can influence biochemical processes in the body, such as metabolism, inflammation, and insulin resistance, leading to improvements in overall health. Conclusion. This scientific article has established that the key components of traditional Chinese medicine products “Detox Hua Hua So” and “Detox Huai Qianyan” have an effective mechanism for reducing body weight. The use of these products helps to eliminate toxins from the body and stimulates metabolism, which contributes to effective weight regulation. The obtained results open up prospects for further research and the use of these drugs in modern weight loss and health maintenance programs.
Keywords: Traditional Chinese Medicine, Detox Huahua So, Detox Huayu Qingyan, weight reduction, obesity, metabolic syndrome, insulin resistance.
Постановка проблеми. Згідно зі статистичними прогнозами кількість людей з ожирінням зросте до 1532 млн. осіб у 2023 році у порівнянні із 813 млн. осіб в 2020 році [10]. Ожиріння в основному призводить до розвитку цукрового діабету 2-го типу, що є серйозним викликом для системи охорони здоров’я. В розвитку дієтотерапії, спортивних вправ та сапліментації для схуднення активну роль грає спортивна медицина так як для професійних спортсменів гостро стоїть питання постійного контролю ваги та співвідношення м`язової та жирової тканини. Виснажливі дієти та тренувальний режим, прийом недосліджених нутрицевтиків є дуже ризиковим для здоров`я і кар`єри спортсменів, бо вони схильні до використання будь-яких методів зниження ваги, які дають навіть незначний короткостроковий результат. Також великою проблемою для спортивної медицини є різкий набір ваги колишніх спортсменів після закінчення кар`єри [12,17]. Тому пошук нових ефективних методів зниження жирової маси тіла, превенції розвитку метаболічних захворювань для покращення якості життя людей є наразі актуальним завданням. Через недостатню ефективність наявних методів класичної медицини достатньо ефективно вплинути на дані процеси, а також відсутність дієвих профілактичних засобів, дослідники звернули свою увагу на методики стародавніх медичних систем, до яких відноситься традиційна китайська медицина (ТКМ) [20].
Традиційна китайська медицина, яка існує протягом тисячоліть, ґрунтується на фундаментальних принципах, таких як гармонія, баланс та енергетика. Вона розглядає організм людини як цілісну систему, в якій всі складові частини взаємозв’язані та взаємодіють між собою [24]. Це відмінно відрізняє традиційну китайську медицину від сучасної західної медицини, яка часто фокусується на симптомах окремих хвороб.
Останні наукові дослідження в області традиційної китайської медицини свідчать про потенційні переваги її застосування в комбінації із західною медициною в порівнянні із монотерапією західними засобами. Медичні трави, гриби та інші природні речовини, які використовуються в китайській медицині, містять біологічно активні сполуки, які мають терапевтичні властивості. Ці сполуки впливають на фізіологічні процеси організму, сприяючи його самозціленню та регенерації. Однак, несвідоме та неконтрольоване використання методів традиційної китайської медицини в країнах із західною медичною системою та іншим світосприйняттям користувачів може створити ризики для суспільства. Тому одним із головних завдань наукової спільноти є вивчення та розробка нових методів та засобів покращення якості життя, профілактики розвитку захворювань, які базуються на принципах традиційної китайської медицини, але мають сучасне наукове підґрунтя та доказану ефективність [12]. Досліджені засоби «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуаю Цяньянь» є високоефективними засобами ТКМ завдяки унікальній технології збирання та зберігання їх головної діючої речовини – березового соку. Для захисту біологічно активних речовин соку від окиснення, виробник Yichun Birch Peptide Bio-Pharmaceutical Co розробила спеціальний вакуумний мішок для збору березового соку (такий, який використовують люди під час здачі крові). Наступний крок – транспортація соку на фабрику через стерильний вакуумний резервуар для обробки ферментації, щоб жодна крапля березового соку не контактувала з повітрям, максимально зберігаючи активні інгредієнти [25]. Також виробник отримав сертифікацію ECOCERT, що свідчить про чистий органічний склад сировини та високу ефективність [4].
Мета дослідження – визначення механізму дії ключових складових засобів традиційної китайської медицини «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуаю Цяньянь» для зниження ваги.
Методи дослідження: теоретичний аналіз науково-методичної літератури та даних мережі Інтернет, синтез та узагальнення отриманої інформації.
Результати дослідження та їх обговорення.
Основним механізмом розвитку ожиріння, метаболічного синдрому та цукрового діабету 2-го типу є інсулінорезистентність (ІР). Головними причинами розвитку ІР є гіперкалорійна дієта в поєднанні з гіподинамією, потім ІР підтримується хронічним запаленням, яке завжди супроводжує зайву вагу, навіть при усунені перших двох факторів. Точками входу у вирішення проблеми системного запалення, а отже і зниження ІР, стимуляції втрати ваги є корекція мікробіому дотацією пребіотиків, таких як клітковина або пробіотиків, прийомом біологічно активних речовин, які знижують синтез прозапальних сигнальних молекул, борються з хронічними інфекційними захворюваннями та чинять прямий або опосередкований антиоксидантний ефект [8]. Вказаними мультиефектами володіють лікарські рослини, на яких грунтується ТКМ [12].
Для дослідження механізму ефективності ботанічних формул ТКМ для зниження ваги були обрані розповсюдженні в щоденному вжитку в Китаї засоби традиційної китайської медицини «Детокс Хуахуа So» та «Детокс Хуаю Цяньянь».
Склад «Детокс Хуаю Цяньянь»: ферменти березового соку, березовий сік, тремелла, женьшень, насіння коікса, їжовик гребінчастий, спаржа, кордицепс мілітаріс, екстракт глоду, лофатерум тонкий, насіння касії, коріння пуерарії волосистої, шовковиця японська, сушена цедра мандарину, порія кокосовидна, ямс китайський, цитрон, годжі, унабі (зізіфус), порошок аморфофаллус коньяк, ресвератрол з чемериці білої, колаген, вітамін С, лимонний сік, клітковина, фруктоолігосахариди, ксіліт, високофруктозний кукурудзяний сироп, лимонна кислота, есенція маракуйї, есенція персику, цитрат натрію, сорбат калію, сукралоза.
Склад «Детокс Хуахуа So»: вода очищена, ферменти березового соку, березовий сік, малина, порошок із плодів глоду, насіння редьки, насіння кассії, шовковиця японська, цитрон, ямс китайський, насіння коноплі, корінь солодки, корінь імперати, сушена цедра, лимонна кислота, листя лотоса, квіти троянди, олігомерний плодовий цукор, арабіноза, високофруктозний кукурудзяний сироп, крижана оцтова кислота, вітамін С, есенція маракуї, есенція медового персика, цитрат натрію, сорбат калію, цукралоза.
Проаналізувавши склад даних засобів, визначено наступні компоненти, які є найбільш активними діючими речовинами: женьшень, ферменти березового соку, насіння редьки та касії, корінь солодки, плоди глоду, цитрон, пуерарія, фруктоолігосахариди та медичні гриби. Наявність останніх в складі «Детокс Хуаю Цяньянь» є основною відмінністю від «Детокс ХуаХуа So».
Кордицепс. Нейтральний екзополісахарид (EPS-III) був виділений з культурального відвару кордицепса мілітаріса (C. militaris). Результати аналізу гіпоглікемічної активності in vivo показали, що EPS-III може полегшити втрату ваги, знизити концентрацію глюкози в плазмі, поліпшити толерантність до глюкози і відновити дисліпідемію для полегшення діабету у мишей-діабетиків, індукованих стрептолізином [21].
Тремелла. Полісахариди тремелли мають високу антиоксидантну здатність, включаючи здатність поглинати вільні радикали. Також полісахарид Tremella fuciformis може відновлювати експресію гену PPARγ, який регулює рівень глюкози та жирних кислот в крові, а також рівень гормону ситості лептину в клітинах дозозалежним чином, тим самим пригнічуючи диференціювання адипоцитів. Це вказує на потенційне значення полісахариду Тремелли як засобу проти ожиріння [11].
Їжовик гребінчастий. Дослідження спиртових екстрактів виявили високу антиоксиданту ємність фенольних компонентів як при боротьбі із вільними радикалами так і із зв`язуванням важких металів. Додатково було зафіксовано антибактеріальну активність екстракту їжовику проти грам-позитивних та грам-негативних бактерій. Враховуючи, що дисбаланс мікробіому достовірно приводить до підвищення рівня системного запалення, яке сприяє набору ваги, антибактеріальна активність даного виду медичних грибів є додатковим механізмом в роботі з нормалізації вуглеводного обміну [23].
Порія кокосовидна. Медичний гриб, який давно відомий в китайській медицині, чинить протипухлинну, протизапальну, антиоксидантну, антивікову та антидіабетичну дію. Було виявлено, що головними активними складовими екстракту гриба були порікоєва кислота, пахімінова кислота та ергостерин. Ці сполуки виявилися відповідальними за поліпшення стану стеатозу печінки, який часто супроводжує порушення вуглеводного обміну, зменшуючи накопичення жирів [7].
Ферментований березовий сік – це напій, отриманий шляхом природного бродіння березового соку. Він є цінним продуктом в ТКМ і використовується з метою покращення здоров’я та лікування різних захворювань. Особливо ми зосередились на механізмах, за допомогою яких цей компонент впливає на набряки, зайву вагу та систему детоксикації організму людини.
Біологічні ефекти ферментованого березового соку пов’язані з унікальним складом біологічно активних речовин, таких як фенольні сполуки, флавоноїди, органічні кислоти та ензими. Механізми його дії включають антиоксидантну, протизапальну, антибактеріальну активність, сприяє детоксикації та зниженню ваги.
Антиоксидантний та протизапальний ефект ферментованого березового соку пов’язаний з його вмінням нейтралізувати вільні радикали та запобігати окислювальному стресу, що може призвести до пошкодження клітин та розвитку різних захворювань. Фенольні сполуки, такі як елагова кислота, виявляють сильну антиоксидантну активність та здатні підвищити рівень власних антиоксидантних ферментів, зокрема, супероксиддисмутази (SOD) і каталази. Ці антиоксидантні ферменти пом’якшують запальні реакції, зменшуючи набряки в результаті зниження вироблення прозапальних цитокінів [1].
Бетулін – це терпеноїдна сполука, яка в основному ізольована з кори берези (відсюди і походить назва). Він знижує рівень системного запалення через пригнічення активності прозапальних цитокінів NF-κB та інтерлейкін-6 [6]. Останні дослідження також вказують, що бетулін може знижувати рівень ліпідів в печінці, що може бути корисним для профілактики та лікування неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП), стану, який зазвичай супроводжує всі види порушення вуглеводного обміну і може призвести до цирозу та раку печінки [11].
Механізми дії ферментованого березового соку на процеси схуднення ще повністю не вивчені. Результати наявних досліджень свідчать про потенційну користь використання ферментованого березового соку як частини комплексного підходу до схуднення та підтримки здорового самопочуття. На даному етапі стверджувати, що ферментований березовий сік є додатковим джерелом клітковини, яка сприяє ситості і відповідно зменшує кількість спожитої їжі. Крім того, присутні у соку вітаміни групи B допомагають оптимізувати обмін речовин, що сприяє загальному зниженню ваги. Нові дослідження необхідні для розкриття молекулярних механізмів впливу соку на обмін речовин, встановлення оптимальних доз та режиму використання ферментованого березового соку.
Насіння коікса відомі своєю високою розчинною клітковиною, яка здатна поглинати воду, утворюючи в’яло-желеподібну масу. Це може призвести до почуття ситості та сприяти зниженню апетиту. Крім того, коікс має здатність покращувати роботу кишечнику, сприяти регуляції травлення та зменшенню запорів. Згідно з канонами ТКМ сприяє усуненню набряків, має діуретичний ефект. Насіння коікса також може бути використане як доповнюючий засіб при програмах зниження ваги, однак ефективність його впливу на зниження ваги варіюється залежно від багатьох факторів, таких як дозування, тривалість прийому, спосіб застосування та індивідуальні особливості кожної людини [15].
Коріння пуерарії волосистої та її формули традиційно використовуються для лікування основного порушення вуглеводного обміну і причини набору ваги – діабету другого типу. Результати РКД показали, що як пуерарія як окремо, так і в комбінації із гіпоглікемічними засобами або інсуліном можуть принести користь хворим із діабетом 2-го типу з точки зору контролю рівня глюкози в крові та регуляції ліпідів у крові. Експериментальні дані підтверджують, що даний засіб може виявляти та посилювати антидіабетичні ефекти шляхом активації багатьох сигнальних шляхів [18].
Женьшень – відома лікарська рослина не тільки в Азії, але й на інших континентах. Женьшень відноситься до класу рослин-адаптогенів, які балансують перебіг всіх процесів в організмі. Головні активні сполуки в американському женьшені – сапоніни і гінзенозиди, які знаходяться у коренях, листках, стеблах і плодах рослини. Дослідження вказують на системний вплив женьшеню на організм: він має позитивний вплив на нервову систему, покращує когнітивні функції, анксіолітичну активність та захищає нейрони. Він також показав ефективність у зменшенні серцевих проблем, включаючи серцеву недостатність. В складі обох досліджених засобів женьшень цікавий своїми антидіабетичними властивостями, сприяє зниженню жирової маси тіла через покращення чутливість до інсуліну і пригнічення накопичення жирової тканини. Позитивні ефекти прийому женьшеню на вуглеводний обмін ймовірно пов`язані з регуляцією секреції інсуліну, поглинання глюкози, зниженням оксидативного стресу та активацією протизапальних шляхів. Гінозиди Rg3, Rh1 є біодоступними активними речовинами женьшеню, які реалізують його метаболічні системні ефекти в клітина [3]. Інші біоактивні сполуки такі як сирі сапоніни знижують засвоєння ліпідів з їжі і запобігають накопиченню жиру в адипоцитах [22]. Інші корисні властивості женьшеню включають антимутагенну, антибактеріальну та протизапальну дію.
Солодка або лакриця є найстарішою і найбільш мультифункціональною медичною рослиною в світі. За протизапальну та антиоксиданту активність відповідають фенольні сполуки гіспаглабридин А, гліцирризин та глабридин. Також завдяки зниженню перекисного окислення ліпідів, гліцирризин має гепатопротекторну активність, а разом із гліциретиновою кислотою сприяють нормалізації метаболізму жовчних кислот. Додатково до метаболічних ефектів, солодка стимулює синтез кортизолу, відновлюючи енергетичний метаболізм в осіб із дефіцитом життєвих сил, що опосередковано нормалізує роботу щитоподібної залози, яка відповідає за швидкість перебігу метаболічних реакцій [16].
Насіння редьки. Редька історично використовується в ТКМ для стимуляції роботи травної системи: стимулює скорочення жовчного міхура та є м`яким послаблюючим засобом. Сучасні дослідження виявили гепатопротекторні властивості при НАЖХП, інгібування панкреатичної ліпази, яка відповідає за травлення ліпідів, що є потенційним механізмом зниження ваги. Здатність редьки розріджувати кров покращує афінність інсулінових рецепторів в гепатоцитах [19].
Плоди глоду. В Україні глід є широко вживаним лікарським засобом для корекції серцево-судинних захворювань, але за принципами ТКМ, потенціал дії плодів глоду є ширшим. Доклінічні дослідження впливу поліфенолів з глоду на ІР та діабет 2-го типу показали стабілізацію показників ліпідного та вуглеводного обміну в крові, зниження запальних цитокінів IL-6, TNF-α (фактор некрозу пухлин-альфа) та MCP-1 (моноцитний хемоаттрактантний білок-1) [9].
Цитрон. Дослідження виявили 19 цитрусових флавоноїдів таких як 8-пренілнарингенін, дидимін, діосмін, космосіїн, ксантогумол, гесперетин, гесперидин, нарингенін, нарингін, ізозіеннсетин, неогесперидин, нобілетін, понцирин, ройфолін, кверцетин, рутин, судачизин, синеєситин, тангеретін, які мають антидіабетичну спрямованість. Ці флавоноїди знижують ступінь пошкодження тканин внаслідок високого цукру в крові, за рахунок збільшення синтезу власних антиоксидантів організму, таких як супероксиддисмутаза, каталаза та глутатіонової пероксидази, а також завдяки беспосередньому зниженню концентрації активних форм кисню. Ключовими молекулярними механізмами дії флавоноїдів є модуляція життєво важливих метаболічних сигнальних молекул. Це призводить до ослаблення медіаторів запалення, зниження цукру в крові, полегшенню втрати зайвої ваги та зміцненню судинної стінки [5].
Клітковина та фруктоолігосахариди (ФОС). Дані речовини є пребіотиком – їжею для дружньої мікрофлори в кишківнику. Мікробіом ферментує різні види клітковини до коротколанцюгових жирних кислот (КЛЖК): пропіонату, бутирату та ацетату. Ці кислоти виконують сигнальну функцію, зв`язуючись із різними рецепторами по всьому організму, наприклад з рецепторами вільних жирних кислот 2 (FFAR2), FFAR3, які експресуються по всьому тілу і підтримують енергетичний гомеостаз. Показано, що вони позитивно впливають на інсулінорезистентність, знижують системне запалення в організмі та покращують ліпідний обмін [2].
Висока ефективність “Детокс Хуахуа So” та “Детокс Хуаю Цяньянь” полягає в унікальній комбінації всіх описаних медичних трав, грибів, фруктоолігосахаридів, клітковини та високоякісного ферментованого березового соку. Дані засоби працюють синергічно, широко охоплюючи патогенетичні ланки набору ваги і порушень вуглеводного обміну: знижують всмоктування жирів з їжі в кишківнику, модулюють склад мікробіому різними видами пребіотиків, індукують синтез антиоксидантів, пригнічують утворення вільних радикалів та перекисне окислення ліпідів. Тому під час прийому “Детокс Хуахуа So” та “Детокс Хуаю Цяньянь” втрата ваги відбувається навіть без суттєвої корекції дієти та рівня фізичної активності, а результат закріплюється завдяки усуненню основної причини набору зайвої ваги – інсулінорезистентості.
Висновки. Наведені статистичні дані підкреслюють зростання проблеми ожиріння та його вплив на розвиток цукрового діабету та інших метаболічних захворювань і запит спортивної медицини на ефективні та безпечні засоби зниження ваги, що підтверджує актуальність проблеми і необхідність в розширенні асортименту сапплементації для роботи з надмірною масою тіла та інсулінорезистентністю. Досліджувані засоби “Детокс Хуахуа So” та “Детокс Хуаю Цяньянь” сертифіковані ECOCERT, що свідчить про безпечність їх використання. Основним механізмом їх дії для зниження ваги є корекція апетиту за рахунок дотації клітковини та боротьбою з хронічним запаленням. Ці ефекти можуть сприяти зниженню інсулінорезистентності, збалансованій втраті ваги та поліпшенню загального стану здоров’я і якості життя. Аналіз літературних джерел даної роботи проголошують потенційні переваги використання засобів традиційної китайської медицини, зокрема “Детокс Хуахуа So” та “Детокс Хуаю Цяньянь”, для зниження маси тіла. Однак важливо проводити подальші дослідження та розробку засобів, які поєднують принципи традиційної китайської медицини з сучасним науковим підґрунтям та доказаною ефективністю.
Перспективи подальших досліджень передбачають оцінку довготривалих ефектів використання “Детокс Хуахуа So” та “Детокс Хуаю Цяньянь”, порівняння з іншими методами зниження ваги, а також комбінацій з різними засобами ТКМ та західної медицини, клінічні випробування.
Список літератури
Bai S, Yu Y, An L, Wang W, Fu X, Chen J, et al. Ellagic Acid Increases Stress Resistance via Insulin/IGF-1 Signaling Pathway in Caenorhabditis elegans. Molecules [Internet]. 2022 Oct 1 [cited 2023 Jun 15];27(19). Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36234702/ DOI: 10.3390/molecules27196168
Chambers ES, Byrne CS, Morrison DJ, Murphy KG, Preston T, Tedford C, et al. Dietary supplementation with inulin-propionate ester or inulin improves insulin sensitivity in adults with overweight and obesity with distinct effects on the gut microbiota, plasma metabolome and systemic inflammatory responses: a randomised cross-over trial. Gut [Internet]. 2019 Aug 1 [cited 2023 Jun 17];68(8):1430–8. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30971437/ DOI: 10.1136/gutjnl-2019-318424
Chen W, Balan P, Popovich DG. Review of Ginseng Anti-Diabetic Studies. Molecules [Internet]. 2019 Dec 9 [cited 2023 Jun 14];24(24). Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6943541/ DOI: 10.3390/molecules24244501
EcoCert. Certificate Information – DFB720E4-FD0A-4974-8C8E-0A03F0BD2C12. [Internet]. L’Isle-Jourdain; 2023 [updated 2023 Jul 21; cited 2023 Jun 26]. Available from: https://certificat.ecocert.com/client.php?source=recherche&id=DFB720E4-FD0A-4974-8C8E-0A03F0BD2C12.
Gandhi GR, Vasconcelos ABS, Wu DT, Li H Bin, Antony PJ, Li H, et al. Citrus Flavonoids as Promising Phytochemicals Targeting Diabetes and Related Complications: A Systematic Review of In Vitro and In Vivo Studies. Nutrients [Internet]. 2020 Oct 1 [cited 2023 Jun 17];12(10):1–32. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32977511/ DOI: 10.3390/nu12102907
Hossain R, Kim K Il, Jin F, Lee HJ, Lee CJ. Betulin, an Anti-Inflammatory Triterpenoid Compound, Regulates MUC5AC Mucin Gene Expression through NF-kB Signaling in Human Airway Epithelial Cells. Biomol Ther (Seoul) [Internet]. 2022 Nov 1 [cited 2023 Jun 15];30(6):540–5. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36203319/ DOI: 10.4062/biomolther.2022.093
Kim JH, Sim HA, Jung DY, Lim EY, Kim YT, Kim BJ, et al. Poria cocus Wolf Extract Ameliorates Hepatic Steatosis through Regulation of Lipid Metabolism, Inhibition of ER Stress, and Activation of Autophagy via AMPK Activation. Int J Mol Sci [Internet]. 2019 Oct 1 [cited 2023 Jun 17];20(19). Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31569635/ DOI: 10.3390/ijms20194801
Kobyliak N, Virchenko O, Falalyeyeva T. Pathophysiological role of host microbiota in the development of obesity. Nutr J [Internet]. 2016 Apr 23 [cited 2023 Jun 15];15(1). Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27105827/ DOI: 10.1186/s12937-016-0166-9
Liu S, Yu J, Fu M, Wang X, Chang X. Regulatory effects of hawthorn polyphenols on hyperglycemic, inflammatory, insulin resistance responses, and alleviation of aortic injury in type 2 diabetic rats. Food Res Int [Internet]. 2021 Apr 1 [cited 2023 Jun 15];142. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33773689/ DOI:10.1016/j.foodres.2021.110239
Tim Lobstein, Rachel Jackson-Leach, Jaynaide Powis, Hannah Brinsden and Maggie Gray. World Obesity Atlas 2023. [Internet] London: World Obesity Federation, 2023 [cited 2023 Jun 15]; Available from: https://data.worldobesity.org/publications/WOF-Obesity-Atlas-V5.pdf
Ma X, Yang M, He Y, Zhai C, Li C. A review on the production, structure, bioactivities and applicationsof Tremella polysaccharides. Int J Immunopathol Pharmacol [Internet]. 2021 [cited 2023 Jun 14];35. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33858263/ DOI: 10.1177/20587384211000541
Manore MM. Weight Management for Athletes and Active Individuals: A Brief Review. Sports Med [Internet]. 2015 Nov 1 [cited 2023 Jun17];45(Suppl 1):83. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4672016/ DOI: 10.1007/s40279-015-0401-0
Matos LC, Machado JP, Monteiro FJ, Greten HJ. Understanding Traditional Chinese Medicine Therapeutics: An Overview of the Basics and Clinical Applications. Healthcare [Internet]. 2021 [cited 2023 Jun 15];9(3). Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8000828/ DOI: 10.3390/healthcare9030257
Mu Q, Wang H, Tong L, Fang Q, Xiang M, Han L, et al. Betulinic acid improves nonalcoholic fatty liver disease through YY1/FAS signaling pathway. FASEB J [Internet]. 2020 Sep 1 [cited 2023 Jun 15];34(9):13033–48. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32777136/ DOI: 10.1096/fj.202000546R
Nurkolis F, Gunawan W, Hardinsyah H, Mayulu N, Wijayanti M. Health Benefits of Coix Seed (Coix lacryma-jobi): A Study Review. Curr Dev Nutr [Internet]. 2022 Jun 14 [cited 2023 Jun 15];6(Suppl 1):524. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9194191/ DOI: 10.1093/cdn/nzac077.027
Pastorino G, Cornara L, Soares S, Rodrigues F, Oliveira MBPP. Liquorice (Glycyrrhiza glabra): A phytochemical and pharmacological review. Phyther Res [Internet]. 2018 Dec 1 [cited 2023 Jun 15];32(12):2323. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7167772/ DOI: 10.1002/ptr.6178
Rankin JW. Weight loss and gain in athletes. Curr Sports Med Rep [Internet]. 2002 [cited 2023 Jun 17];1(4):208–13. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12831697/ DOI: 10.1249/00149619-200208000-00004
Yang L, Chen J, Lu H, Lai J, He Y, Liu S, et al. Pueraria lobata for Diabetes Mellitus: Past, Present and Future. Am J Chin Med [Internet]. 2019 [cited 2023 Jun 17];47(7):1419–44. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31659910/ DOI: 10.1142/S0192415X19500733
Sham TT, Yuen ACY, Ng YF, Chan CO, Mok DKW, Chan SW. A Review of the Phytochemistry and Pharmacological Activities of Raphani Semen. Evid Based Complement Alternat Med [Internet]. 2013 [cited 2023 Jun 15];2013:16. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3723324/ DOI: 10.1155/2013/636194
Su Y, Li J, Wu L, Kuang H. Polysaccharides from TCM herbs exhibit potent anti-obesity effect by mediating the community structure of gut microbiota. Pharmazie [Internet]. 2021 Oct 1 [cited 2023 Jun 15];76(10):473–9. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34620273/ DOI: 10.1691/ph.2021.1463
Sun HQ, Yu XF, Li T, Zhu ZY. Structure and hypoglycemic activity of a novel exopolysaccharide of Cordyceps militaris. Int J Biol Macromol. 2021 Jan 1;166:496–508. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33129900/ DOI: 10.1016/j.ijbiomac.2020.10.207
Szczuka D, Nowak A, Zakłos-Szyda M, Kochan E, Szymańska G, Motyl I, et al. American Ginseng (Panax quinquefolium L.) as a Source of Bioactive Phytochemicals with Pro-Health Properties. Nutrients [Internet]. 2019 May 1 [cited 2023 Jun 14];11(5). Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6567205/ DOI: 10.3390/nu11051041
Yao F, Gao H, Yin CM, Shi DF, Lu Q, Fan XZ. Evaluation of In Vitro Antioxidant and Antihyperglycemic Activities of Extracts from the Lion’s Mane Medicinal Mushroom, Hericium erinaceus (Agaricomycetes). Int J Med Mushrooms [Internet]. 2021 [cited 2023 Jun 15];23(3):55–66. Available from: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33822499/ DOI: 10.1615/IntJMedMushrooms.2021037646
Traditional Chinese Medicine World Foundation [Internet]. New York 2023 [cited 2023 Jun 15]. Available from: https://www.tcmworld.org/what-is-tcm/yin-yang-theory/
掌上林城 用科技提升森林食品价值_手机搜狐网 [Сунь Жунмей, Підвищення цінності лісових продуктів за допомогою науки та технологій Ху Баоцзюнь, голова Huapeptide Biopharmaceutical Co] [Internet]. [cited 2023 Jun 17]. Available from: https://m.sohu.com/a/558722770_121106822